Szpitale Uniwersyteckie nr 1 i 2 w Bydgoszczy przystąpiły do programu badań profilaktycznych pod hasłem "Rak prostaty to nie wyrok". Program jest współfinansowany przez samorząd województwa ze środków promocji i ochrony zdrowia. Patronat medialny objęła Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy.
Zapraszamy Panów w wieku > 50 lat do wzięcia udziału w programie badań profilaktycznych. Do dyspozycji pacjentów oddajemy dwie infolinie telefoniczne. Pod niżej podanymi numerami w godzinach
11:00 - 14:00 od poniedziałku do piątku będą mogli Panowie dokonać rejestracji i ustalić termin wykonania badań. Badania są bezpłatne.
U każdego pacjenta zgłaszającego się do badania pobrana zostanie krew celem oceny poziomu specyficznego antygenu sterczowego (PSA). Ponadto poprosimy o wypełnienie międzynarodowej ankiety objawów ze strony dolnych dróg moczowych (IPSS). W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w badaniach pacjenci zostaną skierowani do dalszej diagnostyki w ramach Poradni Urologicznej.
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza - tel: 537 565 485
Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela - tel: 537 565 508 Środowiska medyczne w Polsce zajęte są ostatnio gorącą dyskusją na temat leczeniapacjentów cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Przez kampanię społeczną "Rak prostaty to nie wyrok" chcemy zwrócić Państwa uwagę na problem wykrywania i leczenia raka prostaty. Najważniejszym dla nas celem jest uświadomić Państwu, iż rak prostaty jest bardzo częstym nowotworem u mężczyzn a przy tym we wczesnej fazie zupełnie bezobjawowym. To szczególnie istotne, aby wykrywać raka prostaty w tej fazie choroby, która daje możliwość wyleczenia. Dlatego kierujemy do Państwa propozycję bezpłatnych badań PSA. Wykonanie tego testu, pozwala w wielu przypadkach wykryć raka a dzięki temu uratować życie.
Rak prostaty to nie wyrok!
Środowisko Urologów w Polsce od wielu lat prężnie działa w ramach prac klinicznych i naukowych i poczuwa się do tego, aby wziąć pełną odpowiedzialność i podejmować merytoryczne decyzje dotyczące leczenia pacjentów z rakiem prostaty. Kampania społeczna "Rak prostaty to nie wyrok!" ma również uświadomić Państwu rolę i zadanie urologa w procesie wykrywania i leczenia raka prostaty. Urolog jest inicjatorem tego skomplikowanego procesu. Urolog przekaże Państwu pierwsze informacje dotyczące rozpoznania jak i poprowadzi bezpiecznie przez całe leczenie.
Rak prostaty to nie wyrok!
Onkologia jest istotą pracy współczesnego urologa! Urolodzy są wykształconymi chirurgami, zajmującymi się onkologią układu moczowo-płciowego. Urolog jest również świetnie przygotowanym specjalistą od usuwania skutków powikłań, powstałych po wszystkich formach leczenia chorych z nowotworami układu moczowo-płciowego w tym raka prostaty.
Dzięki naszej pracy rak prostaty to nie wyrok!