Nietrzymanie moczu problemem społecznym - Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" zaprasza na spotkanie z okazji Światowego Tygodnia Kontynencji

Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" Oddział w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie poświęcone problemowi nietrzymania moczu, które odbędzie się 29 czerwca, o godz. 13:00, w Sali Audytoryjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela.

Stowarzyszenie "UroConti" zostało założone przez grupę aktywnych osób, których celem jest działanie na rzecz poprawy jakości życia osób z NTM, wspieranie osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin, popularyzacja wiedzy na temat metod leczenia nietrzymania moczu oraz wzrost świadomości społecznej na temat NTM.

Złote Stetoskopy rozdane!

15 czerwca Express Bydgoski ogłosił wyniki tegorocznego plebiscytu "Złoty Stetoskop", w którym pacjenci mieli okazję uhonorować najbardziej lubianych i cenionych lekarzy, lekarzy kardiologów, pielęgniarki i położne, przychodnie oraz laboratoria medyczne.

Podczas uroczystej gali w hotelu "Słoneczny Młyn" laureatom plebiscytu wręczono nagrody, a wśród nich nie zabrakło pracowników naszego Szpitala.

W kategorii lekarz kardiolog "Srebrnym Stetoskopem" uhonorowano dr n. med. Macieja Bielińskiego z Kliniki Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych.

W kategorii lekarz "Brązowy Stetoskop" otrzymał dr Kamil Kwas z Kliniki Kardiologii.

W kategorii pielęgniarki i położne "Brązowy Stetoskop" przypadł pani Alinie Bethke, starszej pielęgniarce w Poradni Hematologii i Poradni Nowotworów Krwi

Czytanie leczy! - Nasz Szpital przyłącza się do ogólnoświatowej inicjatywy bookcrossingu

15 czerwca, w przeddzień Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela, z hasłem "Czytanie leczy" przystąpił do ogólnoświatowej akcji bookcrossingu - nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych.

W szpitalnych korytarzach pojawiły się specjalne regały z półkami, oznakowane emblematami bookcrossingu, na których wszyscy chętni mogą zostawić przeczytane przez siebie książki, aby podzielić się literaturą z innymi czytelnikami. Celem akcji jest zachęcanie pacjentów do czytania książek, które mogą stać się elementem terapii.

W oficjalnej inauguracji akcji udział wzięli m.in. przedstawiciel Biura Kultury Bydgoskiej UM Bydgoszczy Radosław Chmara, Prezes Związku Literatów Polskich Oddziału Bydgosko-Toruńskiego dr Dariusz Tomasz Lebioda, Prezes Fundacji Nasza Tradycja Nasza Przyszłość Małgorzata Stawicka oraz Viceprezes Ogólnopolskiej Fundacji Bookcrossingu Jolanta Niwińska, która opowiedziała pacjentom o idei bookcrossingu.

Przystąpienie naszego Szpitala do akcji bookcrossing było pomysłem jednego z pracowników - Pani Anny Cybulskiej z Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, która jest także publikującą od jedenastu lat książki pisarką, członkiem Związku Literatów Polskich, laureatką Nagrody Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej, dwukrotną laureatką Nagrody Milczewskiego-Bruna i Medalu Jerzego Sulimy Kamińskiego oraz członkiem Kapituły The European Medal Of Poetry and Art.

Międzynarodowe Warsztaty Laparoskopowe w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej

10.06.2016, w naszym Szpitalu odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Laparoskopowe organizowane przez Katedrę i Klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK.

W godzinach 8:00-15:00, na dwóch salach operacyjnych, przeprowadzonych zostało kilka pokazowych operacji laparoskopowych o wysokim stopniu zaawansowania. Dzięki bezpośredniemu przekazowi do Sali Audytoryjnej Szpitala, uczestnicy warsztatów mieli możliwość nie tylko śledzenia przebiegu zabiegów na ekranach, ale również bieżącego kontaktu z zespołami operacyjnymi (np. możliwość zadawania pytań). Warto dodać, że obraz z jednej z sal operacyjnych transmitowany był w formacie 3D.

Pokazowe zabiegi przeprowadzali m.in. zaproszeni goście: Prof. Isidre Bogunia-Zubiaur z Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie oraz dr n.med. Andrzej Morawski z EMC Instytutu Medycznego,Wieloletni Ordynator Klinik Ginekologicznych w Niemczech.

Koncert z Różą

W dniu 22.06.2016 r. o godz. 13:30 serdecznie zapraszamy pacjentów oraz pracowników Szpitala do Sali Audytoryjnej, na kolejny koncert z cyklu "Koncerty z różą".

Tytuł: "Piosenki Kabaretu Starszych Panów - dla Ciebie".
Reżyseria i prowadzenie: dr hab. szt. muz. Wojciech Pospiech, prof. UMK
Wykonawcy: Dominika Fladrowska, Agnieszka Kartaszewicz
Akompaniament: mgr Arkadiusz Szopa

«     51    52    53    54    55    56    57    58    59    60    61    62    63    64    65    66    67     »