Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Pododdziałem Reumoortopedii

Kierownik Kliniki: dr hab. n.med. Przemysław Paradowski, prof. UMK
Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Waldemar Weiss
Z-ca Lekarza Kierującego Oddziałem: lek. med. Marek Szczepaniec
Oddziałowa: mgr Violetta Rogowska
Liczba łóżek: 34
Lokalizacja: Budynek Główny, 3 piętro
Sekretariat czynny: 9:30 - 14:00
Telefon: 52 36 55 267
Email: ortopedia@biziel.pl
52 365 5581
KIEROWNIK KLINIKI
52 365 5264
LEKARZE
52 365 5265
PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA
52 365 5660
LEKARZE
52 365 5286
LEKARZE
52 365 5268
PIELĘGNIARKI
52 365 5267
SEKRETARIAT
52 365 5588
LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
52 365 5581
Z-CA LEKARZA KIERUJĄCEGO ODDZIAŁEM
Poradnia Ortopedyczna, Wad Postawy z Preluksacją

poniedziałek:
wtorek:
środa:
czwartek:
piątek:
09:00-14:00
09:00-14:00
09:00-14:00
09:00-14:00
09:00-14:00



tel. rejestracja: 52 36 55 - 997, 998, 999

O Klinice


Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Pododdziałem Reumoortopedii powstała na bazie funkcjonującego od 1988 roku Oddziału Ortopedii. Pierwszym ordynatorem był dr n. med. Henryk Osiński.

Klinika jest jednostką akredytowaną przez Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji lekarzy.

Klinika jest jednostką referencyjną dla wielu firm produkujących sprzęt i implanty ortopedyczne, w związku z tym powstało kilka filmów instruktażowych prezentujących nowoczesne techniki operacyjne.

Główny obszar działań Kliniki obejmuje:
  1. Zabiegi ortopedyczne: endoprotezoplastyki dużych stawów, rekonstrukcje zniekształceń stóp (w tym paluch koślawy), zabiegi z zakresu chirurgii ręki (w tym zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena) oraz zabiegi z zakresu reumoortopedii - operacje naprawcze następstw chorób reumatycznych.
  2. Zabiegi małoinwazyjne i zabiegi z zakresu medycyny sportowej: artroskopowe leczenie schorzeń i urazów stawu kolanowego, biodrowego, ramiennego i skokowego.
  3. Zabiegi z zakresu chirurgii urazowej narządu ruchu: kompleksowe leczenie złamań.

Pacjenci po operacjach pozostają pod opieką wykwalifikowanego zespołu pielęgniarskiego oraz są usprawniani przez zespół fizjoterapeutów międzynarodowymi metodami, powszechnie stosowanymi na całym świecie jak: PNF, Mc Kenzie, NDT Bobath Dzieci i Dorośli, Kinesiotaping, Terapia Manualna wg Lewitta, Techniki tkanek miękkich wg dr J. Ciechomskiego, Medycyna Sportowa, Koncepcja SET.

Pracownicy


Kierownik Kliniki:
dr hab. n. med. Przemysław Paradowski

Lekarz
Kierujący Oddziałem:
dr n. med. Waldemar Weiss, waldemar.weiss@biziel.pl

Zastępca Lekarza
Kierującego Oddziałem
lek. med. Marek Szczepaniec, marek.szczepaniec@biziel.pl

Lekarze Specjaliści:
dr n. med. Wojciech Powierza, wojciech.powierza@biziel.pl
lek. med. Krzysztof Gaweł, krzysztof.gawel@biziel.pl
lek. med. Mirosław Kozak, miroslaw.kozak@biziel.pl
lek. med. Piotr Karaszewski, piotr.karaszewski@biziel.pl
lek. med. Mariusz Budny, mariusz.budny@biziel.pl
lek. med. Tomasz Dolata, tomasz.dolata@biziel.pl
lek. med. Piotr Majewski, piotr.majewski@biziel.pl
lek. med. Marcin Weiss, marcin.weiss@biziel.pl
lek. med. Dawid Łukasik, dawid.lukasik@biziel.pl
lek. med. Kamil Sadzikowski, kamil.sadzikowski@biziel.pl
lek. med. Łukasz Grabarski, lukasz.grabarski@biziel.pl

Lekarze Rezydenci:
lek. med. Marek Sterna
lek. med. Bartosz Chojnacki
lek. med. Mateusz Alski
lek. med. Sergiy Matsygin
lek. med. Maciej Hojnacki
lek. med. Patryk Szymański
lek. med. Edward Oshinyemi

Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Violetta Rogowska

Galeria