O Oddziale
Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu wraz z Oddziałem Neurologii jest pełnoprofilowaną jednostką wyposażoną w nowoczesny sprzęt, umożliwiający diagnostykę i leczenie osób ze schorzeniami układu nerwowego.
Oddział specjalizuje się w leczeniu chorych z udarami mózgu oraz osób z padaczką. Prowadzone jest tu leczenie trombolityczne oraz metodą trombektomii mechanicznej pacjentów ze świeżymi udarami mózgu. Hospitalizowanym pacjentom zapewnia się kompleksową opiekę, począwszy od nowoczesnej diagnostyki i terapii po leczenie usprawniające. Oddział posiada Salę Intensywnego Nadzoru Neurologicznego, dzięki czemu zapewnia stałą opiekę pacjentom z zagrożeniem życia. Rehabilitacja prowadzona jest w nowocześnie wyposażonej Sali.
Oddział posiada łącznie 38 łóżek i wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny pracownie EEG, video EEG, EMG, USG Doppler oraz rejestratory do badań holterowskich.
Rocznie w Oddziale hospitalizowanych jest około 1200 pacjentów, z czego większość to pacjenci w stanie zagrożenia życia.
W ramach Oddziału funkcjonuje Poradnia Neurologii i Leczenia Padaczki z Poradnią Chorób Naczyniowych Mózgu.
Zespół lekarzy nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestniczy w programach naukowych i szkoleniowych, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą diagnostykę i leczenie.
Pracownicy
- Lek. Kierujący Oddz.:
- dr n. med. Violetta Palacz-Duda
- Zast. Lek. Kier. Oddz.:
- dr n. med. Piotr Płeszka
- Piel. Oddziałowa:
- mgr Justyna Kubiak, specjalista pielęgniarstwa zachowawczego
- Zespół lekarski:
- dr n. med. Milena Świtońska, adiunkt
- dr n. med. Krzysztof Słomiński
- dr n. med. Magdalena Konieczna-Brazis
- lek. Paulina Sobieszak-Skura
- dr n. med. Łukasz Sokołowski
- lek. Iwona Rutkowska
- lek. Agnieszka Górska
- lek. Jan Kłopocki
- Rezydenci:
- lek. Przemysław Lubasiński
- lek. Piotr Rusiński
- lek. Joanna Krzywania-Fifielska
- lek. Karolina Głowacka
- lek. Joanna Matjanowska
- lek. Aleksander Dobrzański
- lek. Sonia Deja-Piesik
- Koordynator zespołu
fizjoterapeutów: - dr hab. n. med. Mariusz Baumgart, prof. UMK
- Zespół fizjoterapeutów
- mgr Alicja Szulc
- mgr Michał Brzechwa
- mgr Dorota Tomicka
- st. tech. Dariusz Krause
- Neurologopeda:
- mgr Magdalena Piotrowska
- Psycholog:
- mgr Magdalena Wensierska
Badania Wideometryczne EEG
Oddział dysponuje możliwością wykonywania badania videometrycznego EEG, w warunkach monitorowania 24-godzinnego. Badanie to jest wykonywane u pełnoletnich pacjentów, hospitalizowanych z powodu padaczki lekoopornej. Praktyczny aspekt wyniku video - EEG widoczny jest zwłaszcza u pacjentów z częstymi napadami padaczkowymi, u których badanie to niejednokrotnie pozwala ustalić rodzaj napadów i bywa pomocne w ocenie lokalizacji ogniska padaczkorodnego. Videometria jest też nieocenionym narzędziem diagnostycznym, różnicującym napady padaczkowe od niepadaczkowych napadów psychogennych, sprawiających z reguły znaczne problemy terapeutyczne.
Pobierz skierowanie na badanie...
Galeria