Wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla dr n. med. Piotra Jarzemskiego

19 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznawanych za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej. Co roku honorowane są w ten sposób osoby służące swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach.

W kategorii ochrona zdrowia Wyróżnienie Marszałka otrzymało czworo członków zespołu, który we wrześniu br wykonał pierwszy w województwie przeszczep krzyżowy nerek, a wśród nich ordynator Oddziału Urologii Laparoskopowej, Ogólnej i Onkologicznej naszego Szpitala dr n. med. Piotr Jarzemski.

Wraz z  panem dr Jarzemskim za przeszczep krzyżowy nerek Wyróżnieniem Marszałka uhonorowani zostali: prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza (kierownik zespołu); dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza oraz dr Aleksandra Woderska, regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant.