Wernisaż rysunku satyrycznego art. plast. Jerzego Czapiewskiego w naszym Szpitalu.

W dniu 5 lipca, w naszym Szpitalu odbył się wernisaż rysunku satyrycznego art. plast. Jerzego Czapiewskiego.

Pan Jerzy Czapiewski jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Zajmuje sie rysunkiem, grafiką, malarstwem, rysunkiem prasowym oraz edukacją artystyczną. Jego prace brały udział w przeszło 100 wystawach krajowych oraz zagranicznych m.in. w Austrii, Belgii, Brazylii, Chorwacji, Czechach, Francji, Urugwaju. Ma za sobą również 7 wystaw indywidualnych. Zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień. Rysunki Pana Czapiewskiego publikowane były na łamach pism ogólnopolskich i regionalnych.

W 2013 Pan Jerzy Czapiewski był pacjentem Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela. Po zakończonej hospitalizacji przekazał naszemu Szpitalowi w prezencie 50 rysunków satyrycznych związanych z tematyką służby zdrowia, z których stworzyliśmy wystawę.

Jesteśmy przekonani, że możliwość obcowania z twórczością art. plas. Jerzego Czapiewskiego będzie dla naszych pacjentów niezwykłym przeżyciem, a humorystyczny charakter prac wniesie trochę uśmiechu w niewątpliwie stresujące chwile jakim jest pobyt w szpitalu.

Wystawę można oglądać w bloku poradni przyszpitalnych (I piętro szpitala).