Pieniądze z RPO na inwestycje w naszym Szpitalu

20 listopada 2012 r., w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Dyrekcja naszego Szpitala podpisała umowę, na mocy której Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Kujawsko-Pomorskiego 15 050 000,00 PLN (w tym 12 792 500,00 PLN dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego), w ramach Projektu: "Modernizacja i doposażenie uniwersyteckich oddziałów szpitalnych o kluczowym znaczeniu dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego".

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie Oddziału Klinicznego Noworodków, Wcześniaków z Intensywną Terapią Noworodka wraz z Wyjazdowym Zespołem "N", remont Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, budowę Pracowni Angiografii i Hemodynamiki, zakup karetki neonatologicznej oraz wysokospecjalistycznego sprzętu, m.in.: echoendoskopu i systemu do przełykowej manometrii wysokiej rozdzielczości.