Nasz Szpital zdobywcą Pucharu III Turnieju Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego

2 września w miejscowości Ciele położonej w gminie Białe Błota po raz trzeci już został rozegrany turniej piłki nożnej mający upamiętnić tragicznie zmarłego Grzegorza Piórkowskiego – ratownika medycznego, dyspozytora medycznego i wykładowcy akademickiego, który w 2020 roku zginął jadąc do pacjenta na motocyklu ratunkowym.

Reprezentacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela stanęła w tym roku na najwyższym stopniu podium zdobywając Puchar III Turnieju Piłki Nożnej im. Grzegorza Piórkowskiego. Dodatkowo pracownik Oddziału Klinicznego Medycyny Ratunkowej naszego szpitala, ratownik medyczny Mateusz Gensicki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Serdecznie Gratulujemy!

ALIF – nowatorski zabieg w Klinice Neurochirurgii

Zabieg stabilizacji miedzytrzonowej z dostępu przedniego, przez jamę brzuszną jest nowatorską metodą leczenia schorzeń kręgosłupa. Do ośrodków wykonujących tego typu operacje dołączyła niedawno Klinika Neurochirurgii naszego Szpitala, a pierwszy zabieg ALIF (anterior lumbag interbody fusion) przeprowadził dr n. med. Mateusz Krakowiak pod okiem dr hab. n. med. Tomasza Szmudy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dzięki zaangażowaniu lekarzy i całego personelu medycznego nowatorski zabieg endoskopowy przebiegł bez komplikacji, a pacjent już po dwóch dniach od operacji, w stanie ogólnym dobrym, bez objawów bólowych wrócił do domu.

Kierujący Kliniką Neurochirurgii i Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela dr hab. n. med. Paweł Sokal, prof. UMK przywiązuje dużą wagę do wymiany wiedzy i doświadczeń z lekarzami z całej Polski, a wieloletnia, owocna współpraca gdańskiej i bydgoskiej placówki jest tego najlepszym przykładem.

Certyfikat akredytacyjny dla diagnostyki patomorfologicznej

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy otrzymał certyfikat potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla diagnostyki patomorfologicznej, w zakresie działalności Zakładu Patomorfologii, Placentologii i Hematopatologii Klinicznej, uzyskując 90% możliwej do otrzymania liczby punktów.

Certyfikat wydany został w ramach projektu pn. "Wsparcie procesu poprawy jakości w patomorfologii poprzez wdrożenie standardów akredytacyjnych oraz wzmocnienie kompetencji kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi" realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

Powołanie dr n. med. Agnieszki Rogalskiej na stanowisko Dyrektora Szpitala

Z dniem 30 czerwca 2023 r. dr n. med. Agnieszka Rogalska objęła stanowisko Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.

Pani Dyrektor Rogalska ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku, posiada stopień Doktora Nauk Medycznych i specjalizację z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ukończyła podyplomowe studia menedżerskie, studia MBA oraz studia MBA in Public Healthcare.

Ma ponad 10-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w ochronie zdrowia.

W latach 2003 – 2014 pracowała w naszym Szpitalu jako lekarz w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu (obecnie Klinika) oraz na stanowisku Kierownika Bloku Operacyjnego.

Od grudnia 2019 roku pełni obowiązki Dyrektora ds. Lecznictwa.

Oświadczenie Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

Mając na względzie opublikowane w ostatnim czasie w mediach treści, oświadczamy, że wszystkie działania personelu Szpitala mają na celu zapewnienie jak najlepszej opieki pacjentom, wynikają wyłącznie ze stanu zdrowia pacjenta oraz wskazań medycznych i podejmowane są zgodnie z wiedzą i sztuką medyczną, na podstawie zgody poinformowanego właściwie pacjenta. Działania terapeutyczno-lecznicze prowadzone w Szpitalu, w związku z powyższym, nie są i nie mogą być wynikiem presji medialnej czy społecznej.

Publikowane w mediach treści przyczyniają się do wzmożenia niepokoju społecznego, z uwagi na często niepełny obraz sytuacji spowodowany brakiem dostatecznej wiedzy o istniejących okolicznościach, w tym, w szczególności, o charakterze medycznym.

Z uwagi na związanie tajemnicę lekarską oraz ochronę dóbr osobistych pacjentów, obejmującą także prawo do zachowania w poufności wrażliwych danych, jakimi są dane o ich zdrowiu, Szpital nie może niejednokrotnie merytorycznie odnieść się do stawianych w przestrzeni publicznej, w tym w mediach zarzutów.

Publikujemy jedynie, zgodnie z Jej wolą, oświadczenie jednej z Pacjentek. Jednocześnie prosimy o poszanowanie Jej prywatności i innych dóbr osobistych z tym związanych.

Załącznik:
1) oświadczenie z dnia 13.06.2023 r.
2) upoważnienie z dnia 13.06.2023 r.

«     1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17     »