Nasza urologia i ginekologia wysoko w rankingu tygodnika "Wprost"

Trzeci odcinek
W trzecim odcinku rankingu szpitali, publikowanego co tydzień przez tygodnik "Wprost", oceniono placówki medyczne pod kątem usług urologicznych i ginekologicznych.

Bardzo wysokie, bo ósme miejsce w Polsce uzyskał w rankingu nasz Oddział Urologii Laparoskopowej, Ogólnej i Onkologicznej, zajmując jednocześnie szóste miejsce w kategorii "Duże operacje urologiczne".

Na dziesiątym miejscu w kategorii "Mięśniaki i inne zmiany w trzonie macicy" uplasowała się z kolei Klinika Położnictwa, Chorób Kobiet i Ginekologii Onkologicznej.

Majowe spotkania z dietetykami

Zespół dietetyków Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr.J.Biziela zaprasza wszystkich chętnych na kolejny cykl darmowych spotkań edukacyjnych dotyczących żywienia.
Temat Dzień Godzina Miejsce
Dania z grilla – czy można jeść bezpiecznie? 17.05.2017 10:30 - 11:30 IV piętro Klinika Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Sala Dydaktyczna
Potencjalnie szkodliwe dodatki do żywności. 23.05.2017 10:30 - 11:30 IV piętro Klinika Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Sala Dydaktyczna
Dieta roślinna – czy uratuje globalną populację? 01.06.2017 10:30 - 11:30 IV piętro Klinika Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Sala Dydaktyczna

Klinika Kardiologii naszego Szpitala w pierwszej dwudziestce placówek kardiologicznych w Polsce, w rankingu tygodnika „Wprost”.

Tygodnik „Wprost”, po kilkunastu latach przerwy, ponownie podjął się przygotowania rankingu szpitali w Polsce. Tym razem, redakcja tygodnika przyjęła koncepcję publikacji rankingu w trzech kolejnych odcinkach. W pierwszym z nich oceniono placówki medyczne pod kątem leczenia chorób serca.

Miło nam poinformować, że wśród placówek kardiologicznych bardzo wysokie, bo dwudzieste miejsce w kraju, uzyskała Klinika Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.

Koncert z Różą - Muzyka a Modlitwa

W dniu 10.04.2017 r. o godz. 13:30 serdecznie zapraszamy pacjentów oraz pracowników Szpitala do Sali Audytoryjnej, na kolejny darmowy koncert z cyklu "Koncerty z różą".

Tytuł: "Muzyka a modlitwa".
Kierownictwo muzyczne, prowadzenie, scenariusz oraz śpiew: dr hab. szt. muz. Wojciech Pospiech, prof. UMK
Organizacja terapeutyczna: dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska, mgr Joanna Czarnowska, mgr Mariola Drzewowska, mgr Marlena Kujawska

Udary mózgu - Szkolenie dla Ratowników Medycznych i Lekarzy Pogotowia Ratunkowego

Dnia 28.04.2017 roku, w Sali Audytoryjnej naszego Szpitala odbyło się spotkanie pt. "UDARY MÓZGU – szkolenie dla Ratowników Medycznych i Lekarzy Pogotowia Ratunkowego".

Organizatorzy przedsięwzięcia – pracownicy Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu SU nr2, podczas spotkania poruszyli m.in. temat algorytmu postępowania z pacjentem z udarem mózgu (lek. med. Krzysztof Słomiński), omówili aspekt kliniczny i organizacyjny leczenia udaru mózgu (dr hab. n. med. Adam Kobayashi) oraz podzielili się z zaproszonymi gośćmi własnymi doświadczeniami związanymi z leczeniem endowaskularnym udarów mózgu (dr n. med. Grzegorz Meder).

«     40    41    42    43    44    45    46    47    48    49    50    51    52    53    54    55    56     »