Badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne - mammobus.
Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy i Centrum Onkologii w Bydgoszczy zapraszają na badania mammograficzne (bez skierowania), Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach do mammobusu zlokalizowanego przy Szpitalu Biziela ul. Ujejskiego 75.

07 czerwca 2017 r. środa - godz. 0900-1630
08 czerwca 2017 r. czwartek - godz. 0900-1630

REJESTRACJA POD NUMER TEL. 52/ 374 34 01

Na badania proszę zabrać dowód osobisty, okulary oraz poprzednie zdjęcia mammograficzne/płyty CD.

Klinika Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania zaprasza studentów na bezpłatne szkolenie dotyczące diagnostyki celiakii

Tematy szkolenia:
„Diagnostyka celiakii zgodna z rekomendacjami ESPCHAN z 2012r."
„Laboratorium EUROIMMUN DNA - podwykonawca badań genetycznych"

Miejsce: Sala Narad, Szpital Uniwersytecki nr2 im. dr. Jana Biziela, ul. Ujejskiego 75, 85 - 850 Bydgoszcz
Data: 25.05.2017, Godzina: 18.00-19.00

Obowiązkowa rejestracja pod adresem: szkoleniebiziel@wp.pl (imię nazwisko, kierunek, specjalność, e-mail, nr telefonu)

SZKOLENIE Z CERTYFIKATEM

Zapraszamy!
Klinika Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania

Konferencja Jubileuszowa z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Laryngektomowanych

W dniu 16 maja 2017 roku w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela miała miejsce Konferencja Jubileuszowa z okazji 30-lecia Stowarzyszenia Laryngektomowanych. Organizatorem przedsięwzięcia było Bydgoskie Stowarzyszenie Laryngektomowanych we współpracy z Kliniką Foniatrii i Audiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy. Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.

Podczas spotkania przedstawiciel Wojewody wręczył Dyplomy Uznania za wsparcie i działalność na rzecz osób laryngektomowanych, między innymi dla Kierownika Kliniki Foniatrii i Audiologii dr hab. n.med. Anny Sinkiewicz oraz logopedy dr n.o zdr. Hanny Owczarzak. List Gratulacyjny na ręce Prezesa Stowarzyszenia przekazała Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy Pani dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska wraz z Zarządem.

Program konferencji obejmował wystąpienia dotyczące leczenia, rehabilitacji i wsparcia społecznego osób po laryngektomii. Wśród prelegentów znaleźli się, m.in. prof. dr hab. Stanisław Betlejewski, dr hab. Anna Sinkiewicz, dr hab. szt. muz prof. UMK Wojciech Pospiech. Udział w Konferencji wzięli przedstawiciele i członkowie Stowarzyszeń Laryngektomowanych z całego kraju oraz specjaliści uczestniczący w procesie leczenia i rehabilitacji.

Na zakończenie wręczono podziękowania przygotowane przez Zarząd i Członków BSL dla osób, które przyczyniły się do powołania Stowarzyszenia, rozwijają i  aktywnie uczestniczą w jego działalności.

Laur Społecznego Zaufania dla naszego Szpitala

Laur Społecznego Zaufania
Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela znalazł się w chlubnym gronie rynkowych liderów rzetelności otrzymując Laur Społecznego Zaufania.

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Instytut Badań Marki przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym, które cieszą się niepodważalnym zaufaniem społecznym oraz pozytywnymi opiniami klientów i konsumentów. Wyróżnienie to ma charakter szczególny, ponieważ przyznawane jest wyłącznie na wniosek klientów – stanowi wyraz uznania za wysoki standard i jakość oferowanych usług.

Nasz Szpital włącza się w kampanię „Bezpieczny Maluch”

Bezpłatne warsztaty dla ciężarnych
Kampania „Bezpieczny Maluch” to największa akcja dotycząca bezpiecznego macierzyństwa, w ramach której na terenie całego kraju odbywają się bezpłatne warsztaty dla ciężarnych.

Na przełomie maja i czerwca warsztaty planowane są również w naszym województwie – 29 maja w Grudziądzu i 1 czerwca w Bydgoszczy.
Spotkanie w Bydgoszczy współorganizowane jest przez Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela, który dołączył do grona Partnerów Kampanii.

Podczas warsztatów będzie można skorzystać z porad doświadczonego ratownika medycznego dotyczących udzielania pierwszej pomocy niemowlętom oraz zapoznać się z zasadami bezpiecznego podróżowania zarówno kobiety ciężarnej jak i dziecka. Eksperci poruszą także temat odpowiedniego żywienia niemowląt oraz metod wsparcia laktacji.

Na koniec każdego spotkania uczestnicy będą mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród przygotowanych przez Partnerów Kampanii
Spotkania zaplanowano w godzinach popołudniowych, tj. od 17:00 do 20:30.
29 maja w Grudziądzu, w Hotelu Rad przy ul. Chełmińskiej 144.
1 czerwca w Bydgoszczy, w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela.

Osoby chętne do wzięcia udziału w  warsztatach proszone są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.bezpiecznymaluch.pl »

«     39    40    41    42    43    44    45    46    47    48    49    50    51    52    53    54    55     »