„Paczuszka dla Maluszka” pod choinką w Bizielu

„Paczuszka dla Maluszka” to kolejna akcja charytatywna, w którą zaangażowali się pracownicy naszego Szpitala. Od początku grudnia pod choinką stojącą w holu zarządu szpitala oraz w Kancelarii Szpitala gromadzone są pieluszki, kosmetyki dziecięce, mleko modyfikowane, proszki do prania ubrań niemowląt itp. Wszystkie prezenty zostaną przekazane podopiecznym Domu Samotnej Matki w Żołędowie.

Akcja potrwa do czwartku 23 grudnia.

Pracownicy naszego Szpitala po raz kolejny włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”

Pomoc pracowników Szpitala
Już po raz ósmy pracownicy naszego Szpitala włączyli się w akcję niesienia pomocy pod szyldem „Szlachetnej Paczki”. Tym razem kompletowaliśmy prezent dla czteroosobowej rodziny składająca się z trzech pokoleń kobiet – babci, mamy i dwóch córek/wnuczek w wieku 6 i 4 lat. Na co dzień Panie zmagają się nie tylko z bardzo trudną sytuacją materialną, ale też z ciężką chorobą jednej z dziewczynek. Dzięki akcji udało się zaspokoić najpilniejsze potrzeby rodziny, określone przez organizatorów przedsięwzięcia, kupując m.in. ubrania, żywność, opał, lodówkę, łóżko piętrowe, przybory szkolne.

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego pokoju pożegnań

16 grudnia w naszym Szpitalu miała miejsce uroczystość otwarcia nowo wyremontowanej i doposażonej Sali porodowej (pokoju pożegnań), przeznaczonej dla matek oczekujących dzieci z wadą letalną.

Modernizacja Sali była możliwa dzięki wsparciu Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy, prowadzonemu przez Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie, które na ten cel przekazało naszemu Szpitalowi kardiotokograf, ssak medyczny Medela oraz kącik noworodka. Finansowo całą inwestycję wsparła Fundacja „Nasze Dzieci” z Kornic.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Ordynariusz Bydgoski bp Krzysztof Włodarczyk, członkowie Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu świętego Łazarza z Jerozolimy: Wielki Przeor Zakonu św. Łazarza Krzysztof Polasik – Lipiński i Kanclerz Komandorii Kujawsko-Pomorskiej Andrzej Mamys oraz Dyrektor Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza i zarazem inicjatorka przedsięwzięcia Pani Małgorzata Bronka.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego budynku Szpitala

W dniu 13 grudnia 2021r. w naszym Szpitalu miała miejsce uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu placówki.
Dokument symbolizujący rozpoczęcie budowy podpisany został przez władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - JM Rektora UMK prof. dr hab. Andrzeja Sokalę i Prorektor ds. CM prof. dr hab. n. med. Kornelię Kędziorę-Kornatowską oraz Dyrektora Szpitala dr n. med. Wandę Korzycką-Wilińską.

Inwestycja o wartości ponad 162 mln złotych realizowana z dotacji celowej Ministerstwa Zdrowia w ramach „Wieloletniego programu medycznego – rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy” zakłada budowę nowego budynku szpitala z lądowiskiem dla śmigłowców LPR oraz przebudowę, modernizację i adaptację części istniejącego budynku w celu połączenia z projektowaną rozbudową.

W nowym budynku umiejscowione zostaną m.in.:
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Blok Operacyjny,
  • Dział Sterylizacji i Dezynfekcji,
  • Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego,
  • Klinika Foniatrii i Audiologii z Oddziałem Otolaryngologii i Onkologii, Laryngologicznej z Pododdziałem Chirurgii Szczękowej,
  • Oddział Kliniczny Rehabilitacji.

Wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm ALSTAL GRUPA Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. i ALSTAL Investment Sp. z o.o. Sk.

Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na koniec 2023 roku.

Liderzy zarządzania - Nasz Szpital w pierwszej dziesiątce rankingu

26 listopada, w ogólnopolskim dzienniku Rzeczpospolita opublikowano wyniki VI edycji zestawienia „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale według BFF Banking Group". W aktualnej edycji udział wzięło 296 szpitali.

W kategorii placówek medycznych, których kontrakt z NFZ jest wyższy niż 99 mln PLN Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy znalazł się w pierwszej dziesiątce, zajmując dziewiąte miejsce w kraju.

To jedyny w Polsce ranking, który koncentruje się na finansach szpitali. Ocenione zostały takie wskaźniki jak: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży netto i dynamika przychodu z NFZ.

«     7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23     »