12 czerwca 2026 roku w Teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolską kampanię społeczną „Twoja krew, moje życie”. Wydarzenie stanowiło zwieńczenie sześciu lat działań realizowanych w ramach programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021–2026”.
Podczas gali nasz szpital został wyróżniony w kategorii „Jednostka ochrony zdrowia zaangażowana w działania honorowego krwiodawstwa”.
Nagrodę z rąk dr. n. med. Tomasza Maciejewskiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz dr. n. ekon. Sebastiana Twaroga – Dyrektora Narodowego Centrum Krwi, odebrał w imieniu szpitala dr n. med. Piotr Płeszka – Dyrektor ds. Lecznictwa.
Nominację przyznało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, doceniając nasze zaangażowanie w promocję honorowego krwiodawstwa wśród pracowników, pacjentów oraz ich bliskich.
Przy ocenie brano pod uwagę m.in.:
• aktywność organizacyjną,
• oddziaływanie społeczne,
• kreatywność podejmowanych inicjatyw,
• skalę i trwałość realizowanych działań.
Otrzymane wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy oraz potwierdzeniem, że konsekwentne działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa mają realny wpływ na budowanie świadomości społecznej i wspieranie bezpieczeństwa krwi w Polsce.
Więcej informacji: https://rckik-bydgoszcz.com.pl/aktualnosci/gala-podsumowujaca-kampanie-twoja-krew-moje-zycie/



